Elektromagnetyczne pole widzenia Grzegorz Bożek

Technika: performance/słuchowisko

Relacja on-line/live odbędzie się na stronie: Nagrania z terenów w dniu 27 sierpnia o godzinie 19.56

Czas trwania: ???

Rok: 2020

Opis: Jest to kontynuacja i kolejna odsłona działania z maja 2020 roku w lasku Olszynki Grochowskiej, transmitowanego w relacji online/na żywo. Tym razem performance/słuchowisko będzie transmitowane ze skraju, północnego krańca Polski nad Bałtykiem.

W trzeciej odsłonie odwołując się do tradycji opowiadania i bezpośredniego, ustnego przekazywania historii odbędzie się działanie i odczyt zebranych w ostatnich dwóch miesiącach opowieści i osobistych reakcji na dziejące się zdarzenia, poetyckim tekstem i wierszem w dwóch odsłonach:

  • #3 [Chandra, kraj i krajzega] – czwartek 27 sierpnia, godzina 20.12
  • #4 [Tylne okno] – (czas i miejsce zostanie określone w późniejszym terminie)

Grzegorz Bożek –Urodził się w 1988 r. w Owczarni na Lubelszczyźnie. W latach 2009-2015 studiował Malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem. Praktykuje z poezją odwołując się do opowieści i historii mówionej. Autor tekstów, wystaw i wystąpień performance / słuchowisk:

  • Elektromagnetyczne pole widzenia, Warszawa 2020;
  • Wolność. Babilon. Miłość. Do 90 minut z końcem wszechświata, BWA Bydgoszcz 2018;
  • Lokalne uwagi do nerwicy i równowagi, Galeria Łęctwo, Poznań 2018;
  • O mrozie, podeszwach i stanie serca, Pies Andaluzyjski, Poznań 2017.

Z pierwszym autorskim materiałem debiutował w 2010 r. w wystawie z cyklu Ja w centrum pozna(wa)nia w poznańskiej Galerii Post Office w duecie z japońską fotografką Nanae Tsuchima.

Od 2019 r. prowadzi stronę Nagrania z terenów, na której prezentuje dźwiękowe zapisy z akcji kulturalnych i wypowiedzi artystów. Współpracuje z Galerią Łęctwo w Poznaniu.

Witryna: