Katarzyna Kamińska: „Fotografia”

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę

Katarzyna Kamińska: „Fotografia”

Wernisaż: 17 stycznia 2020, godz. 19:00,
ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski

Wystawa czynna do 9 lutego 2020 r.

Katarzyna Kamińska: W 1999 roku Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego, na wydziale Edukacji Wizualnej.
2005 Dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego oraz aneks w pracowni malarstwa i rysunku ad. Włodzimierza Stelmaszczyka.
Od około 10 lat fotografia artystyczna zajęła znaczące miejsce w moim sercu. Bez żadnych spektakularnych osiągnieć poprostu jest, jest ważna, jest moja.

Kasia – Artystka o niezwykłej wrażliwości, Artystka – kobieta.
W swoich fotografiach ukazuje świat, do którego my oglądający mamy nieograniczony dostęp. Nasza rola, nie sprowadza się tylko do roli biernego obserwatora, podglądacza. Na chwilę stajemy się także narzędziem w rękach artystki.
Kasia bardzo wnikliwie obserwuje człowieka a głównym tematem jej prac jest kobieta. Jednak sposób jej przedstawienia daleko odbiega od tego, który dominuje w otaczającej nas rzeczywistości i do którego chyba przywykliśmy. Prace artystki pozbawione są erotyzmu, którym przesycone są fotografie autorstwa mężczyzn. Nie oznacza to, że pozbawione są zmysłowości i seksualności. Kobieta widziana jest na wielu płaszczyznach jako zakochana, młoda dziewczyna, kobieta dojrzała, doświadczona, kobieta oczekująca narodzin dziecka i matka.
Prace Kasi przedstawiają bardzo zmysłowy, delikatny i subtelny świat. Nie jest to świat sztucznie wykreowany na potrzeby sesji. Z wrodzoną sobie delikatnością w jednym kadrze zamyka daną chwilę i nastrój. Pozbawia nas lęków, wydobywa z nas to co sama chce wydobyć. Dzieli się w ten sposób z nami swoim stanami duszy. Nie skupia naszej uwagi na pięknie fizycznym ciała. Grą świateł i barw, którymi operuje, zwraca naszą uwagę na zupełnie coś nieoczekiwanego. W bardzo prosty sposób wydobywa skrywaną kobiecość, nasz instynkt i pragnienia.
Wystawa z cyklu: „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”.