Olszewska Magdalena

Urodzona w 1977 roku w Piotrkowie Trybunalskim.
W 1997 roku ukończyła Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na specjalności Ceramika Artystyczna.
W 2002 otrzymała Dyplom z Grafiki Warsztatowej w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka , aneks z malarstwa w pracowni prof. Mariana Kępińskiego w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa.

W 2005 roku ukończyła Podyplomowe Studium Pedagogiczne w Akademii Świętokrzyskiej w Piotrkowie.
Obecnie od 2002 roku jest asystentką w Zakładzie Wychowania Estetycznego na Wydziale Nauk Społecznych Filii Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Jest członkiem i instruktorem Stowarzyszenia dla dzieci artystycznie uzdolnionych „Busola”.
Kierownikiem i założycielem Galerii “Fakultet 106” w UJK Filia w Piotrkowie. Współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku,a także z Ośrodkiem Działań Artystycznych ODAART w Piotrkowie.
Wystawy : Piotrków, Warszawa, Białystok, Kraków,Tczew, Katowice, Łódź, Radom, Łęczyca.

„Wpisuję codzienność w odpowiednie dla niej kształty, dążąc jednocześnie do ciągłego upraszczania formy przypisanej danej treści, tak, by w rezultacie powstała nierozerwalna całość tworząca czystą emocję.
Formą, która zdecydowanie mnie zafascynowała jest koło, ze swoją ogromną siłą wewnętrzną, połączoną z cudowną, zewnętrzną łagodnością. Okazuje się że w otaczającym mnie świecie przyrody, natury ,koło i jego elementy składowe jak chociażby łuk są niemalże wszędzie. Koło również w sposób niezwykły koreluje z innymi formami , podsycając ich ekspresję i łagodząc je jednocześnie. Uważam, że koło jest kształtem najbardziej naturalnym , podobnie jak linearny łuk, który powstaje przecież z naturalnego ruchu rysującej ręki. Zjawisko to wciąż niezmiennie mnie zachwyca i zaskakuje.
Podążając za zmieniającą się rzeczywistością moja twórczość wciąż ewoluuje, stawiając mi nowe wyzwania…”