Sobestiańczyk Włodzimierz

Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1971-1976 na Wydziale Tkaniny Artystycznej i Malarstwa. Projektowanie tkaniny artystycznej w pracowni prof. K. Frymar – Błaszczyk, malarstwo w pracowni prof. R. Modzelewskiego i A. Gieragi. Twórczość w zakresie tkaniny unikatowej i malarstwa.

W latach 1978-2008 uczestniczył w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Bielsku – Białęj – BWA – „Bielska Jesień”, Piotrkowie Trybunalskim – BWA, Gorzowie Wielkopolskim – BWA, Warszawie – „Zachęta”, Łodzi – Centralnym Muzeum Włókiennictwa oraz w Waszyngtonie – „Wasch”, Nowym Jorku – „Fundacja Kościuszkowska”, Oslo – Information Center, Lyonie – wystawa gobelinu, Toronto – Canadian National Exhibition Sywena Travel Limited, Duseldorfie – Galeria „Depolma”, Toronto – „Krystinas Art. Studio Galleries”, Utrecht – „Interdecor“, Bruksela – „Europa – Cado“, Digne(Francja) – „Musee de Digne“, Francja – „Chapella de College“, Kopenhaga – „ Sztuka Polska“, Sombatej(Węgry) – Savaria Muzum, Toronto – Del Bello Gallery oraz w wystawie „Tkanina artystyczna” prezentowanej w Pradze, Budapeszcie, Belgradzie, Berlinie i Sofii.

Za swą twórczość zdobył 6 głównych nagród oraz szereg wyróżnień. Prace w zbiorach państwowych oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.