5 lat Old Town Jazz w Piotrkowie Trybunalskim

Old Town Jazz to wspólna nazwa cyklu koncertów i wydarzeń towarzyszących poświęconych kulturze jazzowej, zainicjowanych w 2011 r. przez Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto i Ośrodek Działań Artystycznych. OTJ to miejsce zarówno dla artystów o ustalonej pozycji i renomie, jak i tych jeszcze nieznanych szerszej publiczności, dla których muzyka jazzowa jest najbardziej naturalną formą przekazu artystycznego. Proponowane przez nas koncerty nie są hermetyczną imprezą dla koneserów gatunku, to raczej spontaniczne spotkania, których przyczynkiem jest wykonywana na żywo muzyka improwizowana. Old Town Jazz to od 2011 ponad 40 koncertów na scenach: klubowej i plenerowych zlokalizowanych na uroczej piotrkowskiej Starówce, w galerii ODA i w Kościele Ewangelicko-Augsburskim.

Piąty jubileuszowy rok OTJ to koncerty znanych i lubianych, młodych, wyjątkowo utalentowanych i już uznanych. Zaproszeni artyści to m.in. niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki jazzowej Wojciech Karolak i Janusz Muniak. Młodsze pokolenie muzyków reprezentują m.in Jerzy Małek, Beata Przybytek, Kuba Płużek.

Imprezą towarzyszącą 5. OTJ jest otwarty konkurs fotograficzny dla amatorów na najciekawsze zdjęcia koncertowe z imprez muzycznych odbywających się w sezonie letnim w województwie łódzkim.

Najbliższe koncerty:

15.08.2015, godz. 20.00 Kuba Płużek Trio /scena plenerowa SKYY Pub, ul. Rycerska 8/

30.08.2015, godz. 20.00 Beata Przybytek /scena plenerowa SKYY Pub, ul. Rycerska 8/

18.09.2015, godz. 19:30 Kasztelania Swing Band /Kościół Ewangelicko – Augsburski, ul. Rwańska 6/

Wstęp wolny!

Partnerzy w realizacji OTJ 2015 to:

Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, Ośrodek Działań Artystycznych, Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto, SKYY Pub, Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery

Loga: Współorganizacja Projektów Kulturalnych, Łódzki Dom Kultury, Promuje Łódzkie