Agata Majda – malarstwo i rysunki

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na I wystawę w ramach współpracy z Liceum Plastycznym im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim

Agata Majda
malarstwo i rysunki

wernisaż:
11 marca 2016, godz. 18:30; Mała ODA, ul. Sieradzka 8

wystawa czynna do 30 marca

Urodziłam się w 1996 r w Tomaszowie Mazowieckim. Już od najmłodszych lat uwielbiałam rysować i nic nie sprawiało mi większej radości. Przygodę ze sztuką rozpoczęłam na poważnie dopiero w 2012 roku kiedy zdecydowałam się na pójście do Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego.
Na egzaminie wstępnym po raz pierwszy wzięłam do ręki pędzel i muszę przyznać, że nie byłam zachwycona malarstwem. Jednak dzięki wspaniałym artystom, za jakich mam moich nauczycieli malarstwa i rysunku otworzyłam oczy. Zaczęłam patrzeć na świat inaczej. Uważam jednak, że talent to nie wszystko, a to co osiągnęłam jest wynikiem naprawdę ciężkiej pracy. Wyniki ocenicie Państwo sami.
Oczywiście malarstwo pokochałam bardziej niż rysunek, stało się dla mnie ucieczką od smutku i pozornego przygnębienia otaczającego świata. Dzięki niemu widzę kolory w szarości, radość w szukaniu i spełnienie w podejmowaniu różnych zagadnień z tej dziedziny.
Swoją przyszłość wiążę z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Planuję studiować na kierunku malarstwo i z pewnością nie porzucę swoich marzeń.
Na tej wystawie pragnę zaprezentować Państwu dorobek mojej czteroletniej ciężkiej pracy.