Artystki Obecne

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę:

Artystki Obecne

Wernisaż:
17 lutego 2023, godz.: 19:00
Galeria ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski
wystawa czynna do 19 marca 2023


W wystawie udział wezmą:
Elżbieta Abratkiewicz, Barbara Ałaszewska, Jolanta Betnerowicz, Inna Bobryk, Ewa Ciszewska-Bombska, Małgorzata Gletkier, Agnieszka Illinicz-Kiełkiewicz, Jadwiga Jaszkowska, Elżbieta Fiołek-Kazanecka, Anna Krasoń-Skibicka, Irena Laszczyk Maria Lauks, Magdalena Rakowska-Mikucka, Magdalena Olszewska, Magdalena Pejga, Iwona Perlińska, Joanna Rusin, Dorota Skoneczna, Iwona Sobańska, Weronika Szymańska, Gabriela Szymańska-Kaczmarek, Małgorzata Zadrożyńska.

Kurator wystawy:
Andrzej Hoffman


Na progu wiosny pragnienie życia piękna i radości narasta. Tęsknota za światłem i kolorem zmusza do wyruszenia na poszukiwania.

Kiedyś brytyjski poeta David Jones napisał „odczuwanie wszystkiego tak mocno to zarówno błogosławieństwo jak i przekleństwo”.

Któż więc jak nie kobiety, artystki które swą wrażliwość przekładają na twórczość i dzielą się swym odczuwaniem świata, mógłby lepiej przeprowadzić przez ten czas przemiany.

Do udziału w wystawie zaprosiliśmy dwadzieścia dwie artystki, których życie i twórczość są związane z naszym miastem. Ich odpowiedź na to zaproszenie będziemy mogli obejrzeć na wystawie „Artystki obecne” prezentowanej w galerii ODA na ul. Sieradzkiej.