Body Platform – Doron Polak, Michael Lazar, Adam Klimczak

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy

Body Platform – Doron Polak, Michael Lazar, Adam Klimczak

wernisaż: 17 kwietnia 2015, godzina 19:00; ODA, ul. Dąbrowskiego 5

Wystawa czynna do 17 maja 2015

Wystawa prezentuje dokumentacje fotograficzne, filmowe zapisy akcji, prace na papierze oraz fotografie będące efektem performatywnych działań. Artyści z Izraela i Polski traktują swoje ciała jako swoistą platformę komunikacji, a także formę dialogu z uniwersalnymi dla odbiorców symbolami. Określają w ten sposób tożsamość podjętych wieloletnich działań i świadomość ich ponadczasowych kreacji.
Doron Polak (kurator i performer) i Michael Lazar (interdyscyplinarny artysta i naukowiec) współpracują od 2007 roku w kreatywnym laboratorium w pobliżu miasta Tel Awiw. Razem odkrywają sens znaczenia ziemi, jej związków z ludzkim ciałem, zbliżając ten temat z
punktu pamięci – każdego z jego osobistej historii.
Adam Klimczak ujawnia swoje związki z przestrzenią i różnorodnością kultur. Tworzy wzmocnione przez osobiste biografie autonomiczne dokumenty i wizualne byty, mogące istnieć jako samodzielne dzieła sztuki. To konstruktywne podejście do własnych historii i kontekstu miejsca zaistniałego w artystycznym procesie, łączy ich twórcze poszukiwania. Poprzez medium fotografii, video czy performance, rejestrują nieuchwytne zjawiska zachodzące wokół nich i przez nich powoływane.
Wystawa pokazuje prace z ostatnich kilku lat i jest w tym zestawie pierwszą, wspólną prezentacją zaprzyjaźnionych od lat artystów.