Bogusław Maria Piasecki & Małgorzata Rymkiewicz. „Małgorzata i Mistrz. W kraju ludzi prostych i bardzo szczęśliwych”

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę:

Bogusław Maria Piasecki & Małgorzata Rymkiewicz.

„Małgorzata i Mistrz. W kraju ludzi prostych i bardzo szczęśliwych”

Wernisaż:
18 lutego 2022 r., godz. 19:00
Galeria ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski
Wystawa czynna do 13 marca 2022 r.


Małgorzata i Mistrz. W Kraju ludzi prostych i bardzo szczęśliwych…
Ten kraj to Indonezja. Mnóstwo wysp i wysepek, niby przez przypadek rozrzuconych po gładkiej, turkusowej i bezkresnej tafli oceanu. Trochę miasta, więcej wiosek, bardzo gorąco, góry w morzu i wulkany, bliskość dżungli i równika, krzykliwe małpy, groźne warany, rafa z bajecznie kolorowymi rybami – wszystko to zaledwie zapowiedź tego co możemy tu spotkać. Jacy są tu ludzie? Filigranowej postury o ciemnej karnacji, bardzo kolorowo ubrani, ludzie prości, którym niewiele trzeba by na ich twarzach zagościł uśmiech, czyli ta najprostsza aprobata życia i świata, który im wcale nie ułatwił zdobywanie dóbr materialnych gwarantując tym samym wygodę i komfort. Często mają niewiele, pracują lecz nie rozstają się z wrodzoną pogodą ducha i spokojem i co widać – cieszą się życiem. Ta wystawa trochę przybliży klimat i atmosferę miesiąca tam spędzonego. W kwitnącym pełnym owoców rajskim ogrodzie Edenu, gdzie nie ma zakazanych owoców, są tylko niejadalne lub trujące o czym dobrze wiedzą tak ludzie jak i zwierzęta.


MAŁGORZATA RYMKIEWICZ
To ona była Indiana Jones tej wyprawy. Pasjonatka podróży i przygody, smakoszka życia i dobrego jedzenia i wytrawnego wina. Kobieta Muza o duszy artysty i ciele mitycznej Artemidy z nieodłącznym łukiem w ręku. Na co dzień – niewolniczka pracy i dwóch psów. Z zawodu i wykształcenia biolog i doktor antropologii. Istota o zniewalającym uśmiechu i dużej sile przekonywania.


BOGUSŁAW MARIA PIASECKI
Artysta malarz wciąż poszukujący formy, treści, nowych środków wyrazu i sponsora. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Bardziej hulaka niż pokutnik. Na obecną chwilę odnalazł siebie i dryfuje między skrajnościami swoją rzeką bez powrotu.