Bronisław Brylski: „Po prostu Bronek”

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę malarstwa

Bronisław Brylski: „Po prostu Bronek”

Wernisaż:
2 grudnia 2022, godz.: 17:00
Galeria ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski
Wystawa czynna do 8.01.2023 r.

„Po prostu Bronek” to tytuł książki – wydawnictwa, którego promocję mogliśmy zobaczyć 21 października 2022 roku w Piotrkowie Trybunalskim. To tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 2 grudnia 2022 roku w galerii Ośrodka Działań Artystycznych. Tak się złożyło, że jest to czas wyjątkowy – 40 lat aktywności zawodowej, twórczej, społecznej i samorządowej oraz wielu innych działań.

Nie lubię pisać o sobie. Nie lubię mówić o swoich doznaniach, przeżyciach i przemyśleniach twórczych. Jestem przeciwnikiem tego „twórczego” bełkotu, tej ględologii niby artystycznej, tego wyimaginowanego języka, którego mało kto rozumie, a który wydaje się być w dobrym tonie!?

Ta wystawa jest dla ludzi. Normalnych ludzi, którzy przeżywają, myślą, czują i może odnajdą cząstkę siebie w moich snach, myślach, przeżyciach i doznaniach artystycznych, w moich obrazach i rysunkach.


Bronisław Brylski ur. w Piotrkowie Trybunalskim (1960). Absolwent PLSP im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie (1980). Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w latach 1984-1989. Dyplom z malarstwa w pracowni profesora Mariana Stelmasika. Bronisław J. Brylski – nauczyciel, pedagog, wychowawca, artysta, samorządowiec i polityk. Człowiek orkiestra… Po prostu Bronek.