Drzwi i bramy Piotrkowa. Projekt fotograficzny.

Drzwi i bramy Piotrkowa. Projekt fotograficzny.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w projekcie fotograficznym poświęconym drzwiom i bramom Piotrkowa Trybunalskiego.

Drzwi w ostatnich miesiącach stały się szczególnie ważne w naszym życiu. Otwierają nam drogę albo aż do nowych światów albo tylko do sklepu, po rzeczy niezbędne do codziennego życia. Ich zamknięcie zamyka nam drogę do spotkania drugiego człowieka, ale tworzy też poczucie bezpieczeństwa. Tak czy inaczej są ważne, choć podczas codziennych czynności, rzadko zwracamy na nie uwagę ograniczając się do ich funkcji użytkowych. Zachęcamy Was by zwrócić na nie uwagę podczas spacerów z aparatem. Odnajdźmy drzwi i bramy budujące klimat i nastrój historycznego oraz współczesnego Piotrkowa. Zamykając je w fotograficznym kadrze, otwórzmy ich tajemnice.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tworzeniu wystawy.

W dniach 30 lipca – 28 sierpnia 2020 r. czekamy na Wasze prace w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8 w Piotrkowie Trybunalskim.

Każdy z Was może dostarczyć zdjęcie lub zestaw zdjęć o maksymalnym formacie całości A3 (jedno zdjęcie o formacie A3 lub dwa A4 lub cztery A5 itd.). Temat zdjęć: „Drzwi i bramy Piotrkowa”. Prosimy o czytelne podpisanie zdjęć na odwrocie: imię i nazwisko autora, tytuł pracy. Powierzchnia ekspozycyjna jest ograniczona, więc kto pierwszy ten lepszy.

Dostarczone zdjęcia będzie można zobaczyć na wystawie w dniach 30 lipca – 6 września 2020 r. w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8 w Piotrkowie Trybunalskim.

Całość projektu podsumujemy uroczystym finisażem w dniu 6 września 2020 r. o godzinie 18:00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8 w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy uczestnicy otrzymają drobne artystyczne upominki.

Od 31 lipca 2020 r. od godz. 19:00 (dzień wernisażu) otwarta będzie także równolegle eksponowana wystawa fotografii Marii i Mariusza Lauks poświęcona drzwiom i bramom Piotrkowa.