Formowanie

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę uczniów i wykładowców Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim

Formowanie

Wernisaż:
9 grudnia 2016, godz. 19:00; ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski.

Wystawa czynna do 30 grudnia 2016.

Liceum Plastyczne nie jest zwykłą szkołą. To miejsce formowania, inicjacji, wprowadzania młodego człowieka w arkana rzemiosła artystycznego i projektowego co może zaowocować ciekawą twórczością a nawet sztuką.

Proces formowania nie jest łatwy. Wymaga on od ucznia sporej uczciwości wobec siebie, dlatego tak ważne w tym procesie jest zaangażowanie, poświęcony czas, usilna praca nad doskonaleniem warsztatu oraz własnego, artystycznego wyrazu.

Nie wszyscy uczniowie zostaną artystami. Nie wszyscy dostali takie powołanie. Nasza  szkoła pragnie przede wszystkim pomóc młodzieży stać się dobrymi rzemieślnikami, podpowiedzieć kierunek w którym będą się mogli dalej kształcić dostrzegając nieustannie piękno i tajemnice świata.

Dzięki pracy naszych artystów i pedagogów w roku 2016 uplasowaliśmy się na szóstym miejscu w rankingu najlepszych Liceów Plastycznych w kraju a młodzież zdobyła pierwsze miejsca w Przeglądach Makroregionalnych z malarstwa, rzeźby i rysunku.

Mury naszej placówki opuściły już trzy roczniki uczniów, których spora część podjęła studia na różnych wydziałach Akademii Sztuk Pięknych w Polsce.

Jesteśmy otwarci na wszystkich wrażliwców i racjonalistów dla których trudy formowania siebie i własnych artystycznych propozycji stanowią ciekawą perspektywę oraz wyzwanie.

Piotr Wachowski