Henryk Trojan – Marzenia o raju

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa

Henryk Trojan
Marzenia o raju

Wernisaż:
3 marca 2017, godz. 19:00
ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski

wystawa czynna do 26 marca 2017

Każdy z nas ma swój wymarzony raj w którym pragnie czasami pobyć. Dla jednych jest to samorealizacja, chwila olśnienia dla innych spokojnie popołudnie, poranna kawa, udane chwile we dwoje. Ciągle tego stanu poszukujemy ale osiągamy go tylko czasami.

Henryk Trojan urodzony, zdawałoby się tak niedawno, w Piotrkowie Trybunalskim. W 1987 z powodzeniem obronił dyplom PWSSP w Łodzi (obecnie Akademia).

Od lat nie tracąc nadziei zajmuje się malarstwem sztalugowym w którym stara się uchwycić ulotne chwile naszej codzienności. Czasami też fotografuje, rysuje. Udziela się w Stowarzyszeniu Piotrkowskich Artystów Plastyków którego jest jednym z założycieli. W międzyczasie zajmuje się też organizacją plenerów malarskich w których z wielką frajdą uczestniczy. Ma na koncie całkiem sporo wystaw indywidualnych i niezliczoną ilość zbiorowych. Pokazywał swoje prace w mniej lub bardziej ciekawych miejscach np. w przejściu podziemnym na dworcu PKP w Koluszkach, kościele Ewangelicko-Augsburski w Piotrkowie czy kasynie Marriott i galerii Bellotto w Warszawie. Póki co czuje się w formie, poszukuje nowych inspiracji i zamierza jeszcze nie raz prezentować swoją twórczość.

Henryk Trojan