IV PLENER MIAST PARTNERSKICH

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na

IV Plener Miast Partnerskich

18-24 maja 2019

Wernisaż:
24 maja 2019, godz. 19:00
Hotel Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, Aleje Armii Krajowej 22c, Piotrków Trybunalski

 

18 maja rozpocznie się czwarta edycja Pleneru Miast Partnerskich. W tym roku w imprezie biorą udział artyści z miast: Marijampolė (Litwa), Mosonmagyaróvár (Węgry), Ness Ziona (Izrael), Równe (Ukraina) i Žagubica (Serbia). Artyści będą poznawać i plastycznie obrazować nasze miasto do czwartku, a w piątek 24 maja o godzinie 19.00 w Hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil będziemy mogli obejrzeć wyniki ich pracy na wernisażu wystawy poplenerowej.

Celem pleneru jest plastyczna interpretacja walorów naszego miasta, a także nawiązanie kontaktów i integracja środowisk twórczych miast partnerów Piotrkowa Tryb. Piotrkowski plener nie jest konkursem, a przyjacielskim spotkaniem artystów reprezentujących różne kultury i kraje. Jest okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania zawodowych i towarzyskich relacji i przede wszystkim czerpania radości z malowania w plenerze.  Jesteśmy przekonani, że uczestnicy odnajdą wiele inspiracji w naszej historii, kulturze, architekturze i życiu codziennym.

Współorganizatorem i strategicznym partnerem imprezy jest Hotel Mercure Piotrków Trybunalski Vestil. Prawie 30 prac powstałych podczas kolejnych edycji jest stale eksponowanych we wnętrzach Hotelu i stanowi swoistą kolekcję – malarski zapis tych twórczych spotkań.

Organizatorem pleneru jest Ośrodek Działań Artystycznych, Hotel Mercure Piotrków Trybunalski Vestil i Miasto Piotrków Trybunalski.