JAZZ W GALERII

PGR & SAGIT SILBERMAN

6 sierpnia 2010, godz. 19.00
Galeria ODA, ul. Sieradzka 8

To koncert dla tych, którzy cenią w jazzie odniesienia do motywów world music.

Brzmienie zespołu będące wynikiem połączenia ludowych melodii, latynowskich rytmów i jazzowej ekspresji nawiązuje do twórczości Johna Zorna. Muzyczny pastisz, taneczność latynowskich rytmów i elektronika zagoszczą począwszy od sierpniowej trasy zespołu.

Projekt Grzegorza Rogali, absolwenta Jazz Institut Berlin, stypendysty Berklee College of Music oraz laureata nagrody „Phil Wilson Award”, opiera swoje muzyczne dążenia na fascynacjach muzyką chasydzką i polskim folkiem. Specjalnym gościem koncertu jest izraelska saksofonistka Sagit Zilberman, poznana na wspólnych studiach w Bostonie. W sekcji rytmicznej Łukasz Borowiecki na kontrabasie i Cezary Konrad na perkusji, którego fanom jazzu nie trzeba przedstawiać.

PGR skład

Lider – Grzegorz Rogala – 28 lat, puzonista, kompozytor, aranżer, bandleader. Absolwent Jazz Institut Berlin. Studiował u G. Nagórskiego, L. Nussa i Jiggsa Whighama – w Berlinie
i P. Wilsona w Bostonie.

Osiągnięcia – indywidualne wyróżnienie na festiwalu FAMA w 2005r. Laureat festiwali Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award – w 2006r (wraz z zespołem Kattorna). Członek big-bandu European Colours Orchestra w 2008r. Stypendysta Berklee College of Music w 2008r. i Laureat nagrody „Phil Wilson Award” w 2009r.

Łukasz Borowiecki na kontrabasie i jeden z najwybitniejszych polskich perkusistów – Cezary Konrad , tworzą niezwykłą – dowcipną i zarazem liryczną pełną ekspresji, sekcję rytmiczną zespołu.

Gość specjalny Sagit Zilberman – 28 lat, w wieku 22 lat zrezygnowała ze służby w Izraelskiej armii poświęcając się muzyce, która od zawsze była jej pasją. Od tej pory występowała z najważniejszymi muzykami Izraela i muzykami klezmerskimi – jak klarnecista z Niemiec Helmut Eisel. Występowała też na najważniejszych scenach Jazzowych Izraela jak: „The Red Sea Jazz Festival”, czy „Jerusalem Music Festival”. W 2007 r. nagrała pierwszą CD „Simply Love” i otrzymała stypendium Berklee College of Music.

Wiecej o PGR tutaj