Joanna Dąbkiewicz-Lucińska i Bogusław Maria Piasecki

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę

Strefa Wyobraźni

Joanna Dąbkiewicz-Lucińska i Bogusław Maria Piasecki

Wernisaż:
7 października 2016, godz. 19:00; ODA, ul. Sieradzka 8.

Wystawa czynna do 30 października 2016.

STREFA WYOBRAŻNI czas knucia i spekulacji- napięcie naczyń połączonych-młot do drążenia emocji karuzela kolorów- huśtawka marzeń- deszcz spływający rynsztokiem- piorun zapalający papierosa konfrontacja gorących ciał- namiętność maratończyka- spokój choleryka- temperament porannych kochanków- festiwal pulsujących gestów- świadomość majsterkowicza- bezpardonowy dymiący parowóz- dostojna impotencja- sex wbrew grawitacji.


 

Moje malarstwo bez względu na temat czy to abstrakcja czy portret to ekspresyjna, impulsywna czasami wręcz agresywna opowieść o egzystencji człowieka uwikłanego w napięcia i konflikty duchowe, człowieka niejednoznacznego, poszukującego swojego spełnienia i miejsca tak na ziemi jak i w kosmosie. Kolor najważniejszy– kontrastowo zestawiany. Spontaniczna malarska plama – to często precyzyjny wewnętrzny gest twórcy oddający stany emocjonalne. Jest to nie szept lecz krzyk wyrażający rzeczywistość dla nas niedostrzegalną, ledwo przeczuwaną tak jakby muśniętą.

Joanna Lucińska-Dąbkiewicz


Maluje i żyje , żyje gdyż maluje, w tym czasie kocham i pragnę, czasem wegetuje lecz odradzam się by wnet zakwitnąć, owocuje zimą by zbierać wiosną, tworzę bo jestem, jestem choć częściej bywam, jeżdżę na gapę by niczego nie przeoczyć, wracam by nie zamykać drzwi, siedzę i gdybam, dłubię w nosie i wyję do księżyca, wciąż żyje choć to wykrojony epizodzik, zamiatam pod zakurzony dywan, nie śpię by więcej zobaczyć, częściej śmieję się niż płaczę, wstaje by nie leżeć, staram się myć by nie śmierdzieć, czasem równik tańczy na moich biodrach – wtedy czuję jak się spełniam…

Bogusław Maria Piasecki