Justyna Radziej – Malarstwo

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy z cyklu „97-300”:

Justyna Radziej – Malarstwo

Wernisaż
3 lutego 2017, godz. 19:00
ODA, ul. Sieradzka 8

Logo cyklu 97-300

Wystawa czynna do 26 lutego 2017

Justyna Radziej to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Aleksandry Gieragi. Jej prace pokazywane były m.in. na wystawach w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi (XXX Konkurs im. Władysława Strzemińskiego), Galerii Manhattan w Łodzi (Kobieta z Marmuru, Tworzy się Łódź) oraz w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Tryb. (Kontynuacja). Zdobyła wyróżnienie w konkursie Prime Time – najlepsze dyplomy ASP 2015.

Na wystawie będzie można zobaczyć m. in. syntetyczne martwe natury oraz pracę dyplomową – cykl obrazów Spotkania z samą sobą. W cyklu artystka zwraca się ku poszukiwaniu głębi w sensie duchowym. Każdy z obrazów, każde ze „Spotkań…” to swoisty portret emocjonalny, gdzie najważniejszą rolę odrywa postać człowieka w relacji z otoczeniem. Biomorficzne kształty postaci przybierają formę skamieliny – atawistyczne przedstawienie kondycji człowieka.

„Twórczość jest dla mnie aktem komunikacji – zarówno ze światem zewnętrznych, jak i światem duchowym, zajrzeniem w głąb siebie. Czas malowania, to czas dojrzewania razem z obrazem, poprzez obraz, rozmowy ze sobą i zagłębienie się we własne odczucia. Stworzenie własnej, intymnej przestrzeni i przyjrzenie się swoim emocjom – na to pozwala mi proces twórczy”.