Kinga Głyk Trio

Ośrodek Działań Artystycznych oraz Old Town Jazz zapraszają na koncert

Kinga Głyk Trio

1 października 2015, godz. 19.00, ODA, ul. Sieradzka 8.

Wstęp wolny.

Kinga Głyk /gitara basowa/, Irek Głyk /perkusja/, Kuba Gwardecki /instr.klawiszowe/

Koncert poprzedzi wernisaż wystawy pokonkursowej „Muzyka w Fotografii”, o godzinie 18:30.

18-letnia Kinga Głyk uważana za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia. Swoją przygodę z gitarą basową rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K TRIO ze swoim tatą Irkiem (wibrafon) i bratem Patrykiem (perkusja). Zagrała dziesiątki koncertów w Polsce i za granicą, zadziwiając swoją muzykalnością i swobodą grania. Mimo młodego wieku miała już przyjemność grać z takimi muzykami jak Jnr Robinson, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Paweł Tomaszewski, Joachim Mencel, Arek Skolik ,Mateusz Otremba(Mate.o), Marek Dykta czy Piotr Wyleżoł. W marcu 2015 ukazał się jej autorski album pt: Kinga Głyk-Rejestracja. Płyta otrzymała bardzo dobre recenzje min. radiowej Trójki, Jazz Forum,Twój Blues i wiele innych!

Old Town Jazz to wspólna nazwa cyklu koncertów i wydarzeń towarzyszących poświęconych kulturze jazzowej, zainicjowanych w 2011 r. przez Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto i Ośrodek Działań Artystycznych. OTJ to miejsce zarówno dla artystów o ustalonej pozycji i renomie, jak i tych jeszcze nieznanych szerszej publiczności, dla których muzyka jazzowa jest najbardziej naturalną formą przekazu artystycznego. Proponowane przez nas koncerty nie są hermetyczną imprezą dla koneserów gatunku, to raczej spontaniczne spotkania, których przyczynkiem jest wykonywana na żywo muzyka improwizowana. Old Town Jazz to od 2011 ponad 40 koncertów na scenach: klubowej i plenerowych zlokalizowanych na uroczej piotrkowskiej Starówce, w galerii ODA i w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Piąty jubileuszowy rok OTJ to koncerty znanych i lubianych, młodych, wyjątkowo utalentowanych i już uznanych.

Partnerzy w realizacji OTJ 2015:

Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, Ośrodek Działań Artystycznych, SKYY Pub, Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto, Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery, Kościół Ewangelicko-Augsburski.

Loga: Współorganizacja Projektów Kulturalnych, Łódzki Dom Kultury, Promuje Łódzkie