Koncert: P.G.R. & Zilberman – Poezjazz

P.G.R. & Zilberman

 Poezjazz

11 października, godz.:  19:00, ODA, ul. Sieradzka 8

wstęp wolny

P.G.R.(Projekt Grzegorza Rogali) jest efektem fascynacji muzyką żydowską i polskim folkiem – jazzowego puzonisty i kompozytora, Grzegorza Rogali.

W czasie stypendium na Berklee College of Music w Bostonie, młody polski jazzman poznał izraelską saksofonistką – Sagit Zilberman. To spotkanie wywarło najsilniejszy wpływ na poszukiwania i stylistyczny rys zespołu. Zaowocowało także nowym programem z piosenkami do tekstów Brunona Szulca. Autor opowiadań dzięki wielobarwności swojego języka literackiego i muzyce PGR stał się poetą. Jego improwizacyjne frazy językowe świadczą też o tym, że Szulc był „Jazzmanem słowa” – stąd tytuł Poezjazz.

Muzyka, Poezjazzu ma ambicję być łatwa w odbiorze…a to dzięki połączeniu funkowych rytmów z poezją i jazzem.

Wokalistka  wsparta przez dobrze grooviącą sekcję rytmiczną i dęciaki – ma tworzyć przedstawienie, w którym muzyka i słowo są równoważne i inspirują się wzajemnie, mknąc po autostradzie myśli wytyczonej przez Autora z Drohobycza.

Dodatkowo program wzbogacą m.in. „Love” do tekstu Pieśni nad Pieśniami – po hebrajsku i „The New Life Appearance” – po angielsku.

 

Skład

Grzegorz Rogala – Puzon/kompozycje

Puzonista, kompozytor, aranżer, bandleader. Absolwent Jazz Institut Berlin. Stypendysta Berklee College of Music (Boston). Studiował u Jiggsa Whighama – w Berlinie i Phila Wilsona w Bostonie.

Osiągnięcia – indywidualne wyróżnienie na festiwalu FAMA (2005), Laureat festiwali Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award (z zespołem Kattorna – 2006). Członek big-bandu European Colours Jazz Orchestra (2008). Laureat nagrody „Phil Wilson Award” (2009). Jako współproducent i sideman wydał z zespołem Kattorna album „Straying To The Moon” (2010). Jako lider PGR zadebiutował albumem „Enthuzjazzm“ (2011). Współpracował z takimi muzykami Jak: Włodek Pawlik, Jerzy Główczewski, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Maciej Sikała, Rosario  Guliani, Wiliam Cepeda, David Friedman.

 Sagit Zilberman – saksofon/flet/kompozycje

 W wieku 22 lat, po zakończeniu służby w izraelskiej armii, poświęciła się muzyce, która od zawsze była jej pasją. Od tej pory występowała z najważniejszymi muzykami Izraela i muzykami klezmerskimi – jak klarnecista z Niemiec Helmut Eisel. Występowała też na najważniejszych scenach Jazzowych Izraela jak: „The Red Sea Jazz Festival”, czy „Jerusalem Music Festival”. W 2007 r. nagrała pierwszą CD „Simply Love” i otrzymała stypendium Berklee College of Music. Studiowała saxofon u samego Grega Osby’ego. Jest absolwentką Berklee College of Music. Koncertowała na obu półkulach. Ma na koncie udział w uznanych festiwalach, jak: Bean Town Festiwal ( USA), Jazz a Vienne (Francja), Flugery Lwowa (Ukraina). Uczyła też afrykańską młodzież muzyki – jako wolontariusz. Mieszka w Bostonie.

Barbara Rogala – Wokal/Recytacja

Studentka 4 roku wydziału wokalno-aktorskiego AM w Łodzi. Współpracowała z takimi zespołami jak: Londyński Gabrieli Consort Choir, Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Filharmonia Łódzka, Zespół Wokalny „IV Wymiar – Formacja Eksperymentalna”, Zespół Wokalny „Vivid Singers”, projekt „Queen Symfonicznie“, Międzynarodowy Chór In Terra PAX, Chór i Orkiestra  Filharmonii Wrocławskiej.

Wybrane Występy solowe: Festiwal „Maj z Muzyką Dawną“ we Wrocławiu, Rola Lischien w „Kantacie o Kawie“ wg J.S. Bacha na scenie AM w Łodzi, Rola Rosalindy w spektaklu akademickim „Zemsty Nietoperza“ J. Straussa.

 Witold Janiak  Fortepian

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie w 1998r. Jako twórca i lider zespołu Mainstreet Quartet zdobył Grand Prix festiwali „Krokus Jazz Festival 2009” i „Bielska Zadymka Jazzowa 2009. Jest także laureatem Festiwalu Pianistów i Hammondzistów w Warszawie 2010 oraz nagrody Stowarzyszenia Melomani. Wydał dwie autorskie płyty z zespołem Mainstreet Quartet. Tej jesieni wydał  płytę „Cinema Meets Jazz” (Patronat PR 3 Polskiego Radia) jako lider Witold Janiak Trio.

 Jakub Dworak – Kontrabas

 Student Wydziału Jazzu w Akademii Muzycznej Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Adama Kowalewskiego. Muzyk o wszechstronnych zainteresowaniach, odnajdujący się w wielu stylach muzycznych. Swoje inspiracje czerpie z twórczości takich gigantów jak: Scott Lafaro, Paul Chambers,  Richard David James, Giovanni Bottesini. Laureat wielu konkursów, m.in.: I nagrody w kategorii solowej na International Jazz Contest w Tarnowie (2009 r.), II nagrody z zespołem MDM Trio na IJC w Tarnowie (2011 r.), I nagroda z zespołem Pernal Szkil Quintet na XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu.

Grzegorz Jakieła perkusja

Absolwent studiów magisterskich AM w Krakowie na wydziale jazzu. Współpracował studyjnie i koncertowo z wieloma muzykami jazzowymi i rockowymi, m.in z: Marcin Ślusarczyk, Janusz Muniak, Dominik Wania, Ewa Uryga, Karol White, Grzegorz Rogala, Witold Janiak, Dawid Główczewski. Zespoły: Nu Sound Sextet, Tranfuzjon, Moonrise, Holden.

 

Projekt Grzegorza Rogali (P.G.R) w internecie: 
www.facebook.com/ProjektGrzegorzaRogali
www.rogala.art.pl
www.jazzrobotny.pl
www.sagitzilberman.com
www.rogalamusic.com
www.youtube.com/watch?v=Qugf95WdqkY