Koncert pamięci Janusza Muniaka

Plakat: Koncert pamięci Janusza Muniaka

Pamięci Janusza Muniaka

Koncert
Marcin Ślusarczyk /saks. altowy/
Tomasz Grzegorski /saks. tenorowy/
Mateusz Gawęda /fortepian/
Maciej Adamczak /kontrabas/
Arek Skolik /perkusja/

oraz
Wypominki artystyczne
Wystawa „Obraz Muzyki”

2 listopada 2016
godz. 19:00
Piotrków Trybunalski, Centrum Idei „Ku Demokracji”, ul. Rycerska 3

wstęp wolny

Old Town Jazz to wspólna nazwa cyklu koncertów i wydarzeń towarzyszących poświęconych kulturze jazzowej, zainicjowanych w 2011 r. przez Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto i Ośrodek Działań Artystycznych. OTJ to miejsce zarówno dla artystów o ustalonej pozycji i renomie, jak i tych jeszcze nieznanych szerszej publiczności, dla których muzyka jazzowa jest najbardziej naturalną formą przekazu artystycznego. Proponowane przez nas koncerty nie są hermetyczną imprezą dla koneserów gatunku, to raczej spontaniczne spotkania, których przyczynkiem jest wykonywana na żywo muzyka improwizowana. Old Town Jazz to od 2011 ponad 50 koncertów na scenach: klubowej i plenerowych zlokalizowanych na uroczej piotrkowskiej Starówce, w galerii ODA i w Kościele Ewangelicko-Augsburskim. OTJ to koncerty znanych i lubianych, młodych, wyjątkowo utalentowanych i już uznanych.

Artyści zaproszeni na Old Town Jazz w 2017 roku to m.in. Bernard Maseli, Beata Przybytek, Robert Murakowski, Dariusz Herbasz.

Finałowy koncert  szóstego sezonu Old Town Jazz poświęcony jest pamięci zmarłego w styczniu wybitnego jazzmana Janusza Muniaka. Na scenie Centrum Idei „Ku Demokracji” usłyszymy zespół złożony z muzyków mocno związanych ze śp. Januszem Muniakiem, grających z nim niegdyś przez wiele lat. Repertuar zespołu to standardy jazzowe najczęściej wykonywane w jego legendarnym klubie oraz kompozycje Mistrza.

Kwintet w składzie: Marcin Ślusarczyk – saksofon altowy, Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy, Mateusz Gawęda – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Arek Skolik – perkusja

Organizatorzy i partnerzy wydarzenia:

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Tryb., Łódzki Dom Kultury, Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb., Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto, Skyy Pub, Hotel Staromiejski, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Piotrkowie Tryb.

Organizatorzy