Koncert – Projekt Grzegorza Rogali /P.G.R./ + Sagit Zilberman

Koncert jazzowy
ODA ul. Sieradzka 5
1 kwietnia 2011 r. godz. 19:30

P.G.R. jest efektem fascynacji muzyką żydowską polskim folkiem i zagranicznych studiów jazzowego puzonisty i kom-pozytora Grzegorza Rogali.
W czasie stypendium na słynnej Berklee College of Music w Bostonie młody polski jazzman zrealizował swój pomysł na muzykę wraz z koleżanką ze studiów, izraelską saksofonistką – Sagit Zilberman. Projekt, który powstawał w Pol-sce i Niemczech, wreszcie mógł zabrzmieć szczerze – zgodnie z zamysłem włożenia w jazz dziedzictwa naszej części Europy, mieszających się kultur polskiej i żydowskiej. Uczelnia, na której studiował m.in. P. Metheny, czy J. Scofield, zafundowała pierwszy przylot Sagit do Polski – na trasę liczącą 9 koncertów. Kolejna, trasa (sierpień 2010) liczyła aż 14 koncertów, a patronowali jej m.in.: Magazyn Jazz Forum, Ambasada Izraela, Berklee College of Music, Radio Wrocław i Jazz FM,
Był to czas niezapomnianych koncertów na festiwalach, występów na otwartym powietrzu, w magicznych miejscach muzeum żydowskiego Galicia, czy synagodze w Szczebrzeszynie oraz tętniących jazzem klubach Warszawy i Krakowa. W tym czasie zespół nagrał też materiał na płytę, której produkcja ma wsparcie Muzeum Historii Żydów Polskich. Wydanie albumu P.G.R. będzie mieć miejsce juz wiosną 2011 roku. Będzie temu towarzyszyć trasa koncertowa polsko-izraelskiego składu P.G.R.
Brzmienie zespołu to połączenie jazzu muzyki klezmerskiej i world music.

Skład:
Grzegorz Rogala- Puzon
Sagit Zilberman (Izrael) – Saxofon
Łukasz Borowiecki – Kontrabas
Krzysztof Szmańda – Perkusja

WSTĘP WOLNY
ODA ul. Sieradzka 5