Magdalena Franczuk, Artur Gutowski i Robert Mainka – „Niebo może spaść na głowę”

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy fotografii studentów IV roku Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi

Magdaleny Franczuk, Artura Gutowskiego i Roberta Mainki – „Niebo może spaść na głowę”

Kurator wystawy: Tomasz Komorowski

Wernisaż: 10 kwietnia 2015, godz. 19:00; ODA, ul. Sieradzka 8

 

Wystawa „Niebo może spaść na głowę” jest prezentacją trzech niezależnych postaw twórczych studentów IV roku Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi – Magdaleny Franczuk, Artura Gutowskiego i Roberta Mainki. Mimo młodego wieku, każda z tych osób osiągnęła już samoświadomość artystyczną, a przedstawione prace tylko to potwierdzają.

Różnorodność stylistyk i podejść do medium fotografii nie wyklucza dialogu.
Autorzy znajdują w swoich pracach pewne punkty wspólne.

Tomasz Komorowski
kurator wystawy

MAGDALENA FRANCZUK
GŁÓD MIŁOŚCI

Restauracji „Głód miłości” nie znajdziesz na mapie miasta ani w żadnym spisie lokali gastronomicznych.Tę ukrytą przed światem spelunę nałogowo odwiedzają ludzie niespełnieni i rozpaczliwie poszukujący szczęścia. Nie znajdują tam jednak zaspokojenia swoich pragnień. W „Głodzie miłości” serwuje się potrawy niejadalne, które jedynie wzmagają uczucie nienasycenia. Coś jednak sprawia, że goście tej restauracji od lat nieustannie do niej wracają.

Scenografia: Barbara Ferlak
Kierownictwo produkcji: Karol Gajos

ARTUR GUTOWSKI
TOPENG DUNIA: MASKA ŚWIATA

Nie chcę pozostawić po sobie tylko mokrego ręcznika w łazience, czy pustego kieliszka w gronie przyjaciół. Wyznaczam cele podróżnicze i dążę do ich realizacji. W konsekwencji, bardzo często okazuje się, że nie sam efekt był najważniejszy, ale emocje, uczucia, które dzięki nim mogłem przeżyć i uwiecznić na swoich pracach. Ludzie, którzy stanęli na mojej drodze, sytuacje, które mnie ukształtowały… Fotografie powstały na przestrzeni ostatnich czterech lat, przentowane projekty zostały zrealizowane w Kenii, Indonezji, Bangladeszu i Kambodży.

ROBERT MAINKA
DESZCZÓWKA

Chodzę sobie z wiatrem, bo tak chcę. Słyszę różne szumy, lecz nieważne skąd dochodzą.
„Deszczówka” to kilka zdjęć na różne tematy, krótka seria fotografii stworzona po drodze.

Kierownictwo produkcji: Dominika Połomska