Marta Borgosz, Michał Sikorski: „Anomia”

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy:

Marta Borgosz, Michał Sikorski: „Anomia”

Wernisaż:
7 września 2018, godz. 19:00;
ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski

Wystawa czynna do 7 października 2018.

Wystawa malarstwa Marty Borgosz i Michała Sikorskiego pt. Anomia, jest próbą odpowiedzi na nurtujące autorów pytania odnośnie statusu człowieka w społeczeństwie, jego poczucie niepewności i bezcelowości w obliczu nagłych zmian porządku społecznego. Pytania dotyczą również stanu emocjonalnego, relacji miedzy ludzkich, norm lub ich braku. Stawiany problem-tytuł Anomia, dotyczy nas wszystkich.

Marta Borgosz – urodzona w 1975 r. we Wrocławiu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu – dyplom w 1999 r. na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Pracuje jako adiunkt w pracowni malarstwa i rysunku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby macierzystej uczelni (doktor habilitowana od 2017 r.). Od 2012 r. pełni funkcję kierownika Katedry Malarstwa.
Od 2000 r. wzięła udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce i za granicą. Kilkakrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach.
Pracuje głównie w obszarze malarstwa figuratywnego, przesyconego anegdotą, symbolizmem i wątkami autobiograficznymi. Kompozycje przedstawiające zmultiplikowane postaci kobiece odnoszą się do kondycji, roli i miejsca kobiety w dzisiejszej rzeczywistości. Łączą uniwersalizm z osobistym doświadczeniem. Portretowane figury kobiece to zwielokrotnione wizerunki autorki, niebędące jednak mimikrycznymi autoportretami, lecz pełniące symboliczną funkcję every women.

Michał Sikorski urodzony 30.01.72 w Częstochowie. Studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Pracowni Malarstwa i Rysunku prowadzonej przez prof. Stanisława Kortykę.
Dyplom z malarstwa w 1998 r. Doktorat w 2013. Tytuł pracy doktorskiej: Gest. Symbol. Sfera wolna od konwencji. Pracuje jako adiunkt w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2016 kierownik Studiów Podyplomowych na ASP we Wrocławiu. Michał Sikorski zajmuje się malarstwem, filmem, muzyką (własna działalność muzyczna, założyciel i członek wrocławskiego zespołu jazzowo-eksperymentalego – BigRip), występami live act. Od 2007 roku współpracuje z artystą Wojciechem Pukoczem. W dorobku artysty: 36 wystaw indywidualnych i ok.50 pokazów multimedialnych (live act). Udział w ponad 90 wystawach zbiorowych.