Młodzieżowa Zadyma Artystyczna

Młodzieżowa Zadyma Artystyczna

Program:

 • Niedziela (14 II 2016)
  18.30 – Wernisaż otwartej wystawy prac młodzieży (ODA, ul. Sieradzka 8)
 • Wtorek (16 II 2016)
  15.00-18.00 – Warsztaty improwizacji teatralnej (ODA, ul. Dąbrowskiego 5)
  18.30 – Projekcja filmu ,,Prosta historia” (ODA, ul. Dąbrowskiego 5)
 • Środa (17 II 2016)
  18.00 Recital Patrycji Sikory (ODA, ul. Dąbrowskiego 5)
 • Czwartek (18 II 2016)
  17.00 – Projekcja filmu ,,Marzyciele” (ODA, ul. Dąbrowskiego 5)
  19.00 – Dyskusyjne spotkanie młodzieży kreatywnej (ODA, ul. Dąbrowskiego 5)
 • Piątek (19 II 2016)
  19.00 – Koncert zespołu ,,Lunatycy” (ODA, ul. Dąbrowskiego 5)

Otwarta wystawa prac młodzieży

powstała z myślą o odkrywaniu nowego potencjału twórczego wśród osób młodego pokolenia. Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie młodym twórcom zaprezentowania ich dotychczasowego dorobku szerszej grupie odbiorców oraz zintegrowanie środowiska młodzieży.

Warsztaty improwizacji teatralnej

oparte są na unikatowej formie prowadzenia zajęć teatralnych. Głównym celem spotkania będzie rozwijanie kreatywności oraz działanie na wyobraźnię uczestników. W programie warsztatów przewidziane są także improwizacje.
Prowadzenie: Malwina Skura i Daniel Sołtysiak
Szczegółowych informacji udzielamy mailowo (daniel.soltysiak.ptb@gmail.com).

,,Prosta historia”

amerykańsko-brytyjsko-francuski dramat obyczajowy oparty na faktach. Film opowiada o sześciotygodniowej odysei Straighta, który postanawia pojednać się z chorym bratem. Nie rozmawiał z nim od ponad dziesięciu lat. Ponieważ już dawno odebrano mu prawo jazdy i w dodatku niedowidzi, postanawia wyruszyć w drogę jedynym dostępnym mu wehikułem – małym traktorem z przyczepą. Przemierza 300 mil lokalnymi drogami, pośród pól i łąk Iowy i Wisconsin. Jedzie niespiesznie, delektując się drogą, nie tyle jednak ucząc się życia, ile je sobie przypominając i porządkując najważniejsze wydarzenia.

Patrycja Sikora

młoda, debiutująca wokalistka. Muzyka od zawsze stanowiła dla niej jedną z najważniejszych życiowych pasji. W swoim repertuarze znajduje miejsce dla utworów współczesnych nie tylko swoim rówieśnikom.

,,Marzyciele”

film amerykańsko-francuski z 2003 roku w reżyserii Bernardo Bertolucciego. Film oparty na powieści Gilberta Adaira ,,Marzyciele”.
Matthew (Michael Pitt), amerykański student, przyjeżdża do Paryża, aby studiować francuski, a przy okazji poznać kulturę i historię europejską. Szybko zaprzyjaźnia się z Francuzką Isabelle (Eva Green) i jej bratem bliźniakiem Théo (Louis Garrel). Wszyscy troje kochają kino, a szczególnie filmy klasyczne, co bardzo ich do siebie zbliża. Isabelle i Théo postanawiają zamieszkać z Matthew, wykorzystując nieobecność swoich rodziców. W miarę upływu czasu cała trójka zżywa się ze sobą tak mocno, że traktują się nawzajem jak rodzeństwo.

Lunatycy

młody zespół z Piotrkowa Trybunalskiego, skupiający swoją twórczość głównie na muzyce rockowej. Aktywnie pracuje zarówno nad coverami utworów znanych wykonawców jak i przedstawia własne propozycje.

Kurator wydarzenia: Daniel Sołtysiak