„…OD …DO…” – spektakl Teatru Wyjście Ewakuacyjne

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spektakl

Teatru Wyjście Ewakuacyjne

„…OD …DO…”

reż. Lucyna Jakubczyk

Występują: Łukasz Ciotucha, Martyna Gandziarowska, Izabela Gandziarowska – Stępień, Edyta Pachulska, Marlena Leśniewska, Milena Strzelczyk, Anna Szczukocka, Dominika Świstak, Monika Świostek, Dariusz Zimowski


10 czerwca 2022 r., godz. 18:00, Galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5, Piotrków Trybunalski.

Wstęp wolny

Wydarzenie w ramach Festiwalu „Pomiędzy słowem a obrazem – PRZEJŚCIA”.


Spektakl „…od…do…” zainspirowany poezją Ireneusza Kaczmarczyka – to opowieść o zbłąkanych, osamotnionych, zagubionych przechodniach szukających odpowiedzi na pytania kim naprawdę jesteśmy, dokąd codziennie zmierzamy, o czym marzymy, czego chcemy, co jest dla nas ważne? Gdzie krzyżują się szlaki i jakie są poplątane ścieżki każdego z nas?

Teatr Studencki „Wyjście Ewakuacyjne” istnieje od 2000 roku przy piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Efektem pracy grupy są spektakle teatralne prezentowane nie tylko społeczności akademickiej ale również środowisku młodzieży Piotrkowa i okolicznych miast. Twórczość naszą prezentujemy także na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zapraszani jesteśmy na ważne imprezy teatralne, takie jak: Forum Teatrów Niezależnych w Świdnicy, Łódzki Przegląd Teatralny „Łópta”, Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Orbis Therrarum” w Olsztynie, Przegląd Teatrów Studenckich „Atena” w Pułtusku, Ogólnopolski Przegląd Teatrów Studenckich „Epizod” w Krakowie oraz Suwalskie Spotkania z Monodramem, Festiwal Teatrów Małych w Lublinie, OSATJA w Zgorzelcu, Festiwal Teatrów Studenckich „Start”, PiotrkOFFestiwal, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje, oraz  ogólnopolskie przeglądy teatrów: w Zgorzelcu, Ostrowcu i Warszawie; ogólnopolskie konkursy recytatorskie w Białej Podlaskiej, Kołobrzegu, Gdyni, Wałczu, Łodzi, Połczynie Zdroju, Elblągu, Oświęcimiu, Czechowicach – Dziedzicach. Zarówno teatr jak i jego członkowie są  laureatami tych konkursów; mamy w swoim dorobku liczne nagrody w konkursach teatralnych, kabaretowych, recytatorskich i poezji śpiewanej. Braliśmy udział w międzynarodowych imprezach teatralnych: TEATRALIACH w Waterford i Dublinie w Irlandii, Dniach Polskich w Wielkiej Brytanii (prezentacja twórczości w: Braintree, Colchester, Bishop Stortford, Harlow, Cambridge, Witham, Chelmsford), międzynarodowym spotkaniu Sprawy Teatru w Galerii Montparnasse w Paryżu oraz w Dniach Teatru, które organizowaliśmy wraz z Polish Centre i Polską Szkołą w Lancaster.