OLD TOWN JAZZ – BARON JONKISZ PULCYN TRIO

8 lipca, godz. 20:30

ul. Rycerska – Scena SKYY STREET

BARON JONKISZ PULCYN TRIO

PIOTR BARON
Od 20 lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie „Jazz Top” pisma Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego i sopranowego, wysoko notowany jako alcista i barytonista.Współzałożyciel kultowego Traveling Birds Quintet Nominowany trzykrotnie do nagrody Fryderyka jako jazzowy muzyk roku 2000, 2004 i 2008; nominacje w kategorii jazzowa płyta roku otrzymały także płyty – „Bogurodzica” (2000) i „Sanctus, Sanctus, Sanctus” (2008). Nagrał ponad 60 CD i LP.

KAZIMIERZ JONKISZ
uważany jest za jednego z najwybitniejszych europejskich perkusistów jazzowych. W 1978r. rozpoczął koncerty jako pierwszy w Polsce leader za perkusją. Przez jego zespoły, przewinęło się wielu młodych muzyków, którzy obecnie tworzą czołówkę polskiego jazzu. W 1980r. Kazimierz Jonkisz debiutował z własnym kwintetem na Jazz Jamboree w Warszawie. Współpracował z najbardziej znanymi polskimi muzykami jazzowymi jak Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, J.P.Wróblewski, Michał Urbaniak, czy Adam Makowicz.

WOJTEK PULCYN
kontrabasista, absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale jazzowym oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie w klasie prof. Z.Wegehaupta. W 1995 z zespołem Joint Venture zdobył I nagrodę, wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie za kompozycje na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie. Z tym samym zespołem w 1997 roku zdobył I nagrodę na Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz wyróżnienie na konkursie Zespołów Jazzowych w Hoeilaart (Belgia). Skomponował muzykę do spektakli: „Transatlantyk” Witolda Gombrowiczaw wykonaniu Teatru Montownia, oraz „Krzywa wieża” Nadieżdy Ptushkiny w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej (Teatr na Woli). Był współautorem opracowania muzycznego do przedstawienia Magdaleny Warzechy „ Halo?Kabaret?”. Jako muzyk brał udział w spektaklach w reżyserii J. Grzegorzewskiego „Nowe Bloomusalem” J. Joyce’a, „Wesele” St. Wyspiańskiego (Teatr Narodowy w Warszawie).

Organizatorzy: Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasta, SKYY PUB, Ośrodek Działań Artystycznych