OLD TOWN JAZZ – JERZY MAŁEK SPECIAL TRIO

OLD TOWN JAZZ
2 września, godz. 20.00
ul. Rycerska – Scena SKYY STREET

JERZY MAŁEK SPECIAL TRIO

JERZY MAŁEK trąbka
Lider zespołu – Jerzy Małek to jeden z najbardziej cenionych polskich trębaczy jazzowych, zapraszany do współpracy z takimi sławami, jak: Wojciech Karolak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Maria Schneider, Janusz Muniak, Hanna Banaszak,, Steve Logan, Andrzej Jagodzinski, Tomasz Szukalski, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Strobel, Jarek Śmietana, czy legendarny saksofonista Gary Bartz. W ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum Jerzy Małek od lat zajmuje czołowe miejsce obok Tomasza Stańko i Piotra Wojtasika. Fascynacja formułą klasycznego, pięcioosobowego składu jazzowego spowodowała, że właśnie w tym zestawieniu instrumentalnym trębacz postanowił zaprezentować się w roli kompozytora i lidera, zakładając w 1998 roku swój pierwszy zespół. Repertuar i sposób jego wykonywania zaliczony został przez krytyków do szeroko rozumianego nurtu jazzu nowoczesnego i spotkał się z dużym uznaniem w Polsce i za granicą.

MACIEJ ADAMCZAK kontrabas
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors (Marcin Żupański Qurtet, I nagroda,1997), Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulma, Kwartetem Krzysztofa Popka, Kwartetem Janusza Skowrona, Kwintetem Marka Bałaty, Big-bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, Kwartetem Piotra Barona. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie najczęściej występuje w klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę Janusza Muniaka. Jest wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu krakowskiej Akademii Muzycznej

AREK SKOLIK perkusja
Perkusista, kompozytor. W 2005 r. nadanie tytułu „NAJLEPSZEGO PERKUSISTY ROKU” oraz II miejsce perkusisty roku przez miesięcznik ”GITARA BAS I BEBNY” W 2005 nagroda Prezydenta Miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. . Arek należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasta, SKYY PUB, Ośrodek Działań Artystycznych
Sponsorzy: ALIOR Bank, Agencja Reklamowa TM, BAAS, Drew-Serwis, Kar-Bart.
Partner medialny: Radio Strefa FM