Pierwsza Linia

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy zbiorowej

Pierwsza Linia

Filip Dowjat, Tomasz Drewicz, Bartek Jarmoliński, Kopczyński & Kopcyńska, Joanna Pałka, Anna Sieradzka- Kubacka, Aleksandra Szczodry, Andrzej Witczak, Leszek Żurek.
Kuratorka: Julia Kurek

Wernisaż: 9 listopada 2018, godz. 19:00; ODA, ul. Dąbrowskiego 5, Piotrków Trybunalski

Wystawa czynna do 2 grudnia 2018

„Nasi rodzice stanowią naturalną barierę między nami a śmiercią. Kiedy odchodzą my stajemy na pierwszej linii”. Tak po śmierci ojca powiedziała Jane Fonda. Pierwsza linia to tytuł i idea wystawy, która od wielu lat jest prezentowana w Galerii ODA w Piotrkowie Trybunalskim. Dotychczas kuratorem wystaw był dyrektor galerii Stanisław Piotr Gajda. W tym roku po raz pierwszy postanowił przekazać swój projekt kuratorski Julii Kurek stawiając ją na pierwszej linii. Projekt prezentowany był zawsze w listopadzie. Jak wspomina Gajda „listopad to miesiąc szczególny. Zaczyna się od Święta Zmarłych co skłania nas do refleksji nad czasem i przemijaniem. Uświadamiając sobie jak kruche jest nasze życie, w sztuce szukamy pocieszenia i trwałości”. Czy tego roczna edycja będzie kontynuacją tej myśli? Warto przyjść by się przekonać.

Do wystawy zostali zaproszeni: Filip Dowjat, Tomasz Drewicz, Bartek Jarmoliński, Kopczyński & Kopczyńska, Joanna Pałka, Anna Sieradzka-Kubacka, Aleksandra Szczodry, Andrzej Witczak, Leszek Żurek.

Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018, piątek o godzinie 19:00. Podczas wernisażu możemy spodziewać się działania na żywo. Wystawa obejmuje prezentacje fotografii, malarstwa, obiektów oraz wideo.