Piotr Wachowski, „Obraz gnozy i rozpaczy”

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę:

Piotr Wachowski
„Obraz gnozy i rozpaczy”

Wernisaż:
24 lutego 2023, godz.19:00
Galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5, Piotrków Trybunalski

Wystawa czynna do 24 marca 2023.


Piotr Wachowski, absolwent Technikum Kolejowego w Słupsku oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie obecnie jest profesorem uczelni. Nominowany do Paszportów Polityki, laureat Nagrody Kwartalnika EXIT, stypendysta Ministra Sztuki i Dziedzictwa Narodowego. Jego prace posiadają Muzeum ASP w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zachęta Towarzystwo Sztuk Pięknych w Częstochowie.

Z zawodu jestem kolejarzem i malarzem. Ukończyłem Technikum Kolejowe w Słupsku, Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni profesora Wiesława Szamborskiego. Niedawno zostałem profesorem nadzwyczajnym na macierzystej uczelni i uczę teraz młodych artystów malarzy patrzenia na świat.

Pragnę, aby moja najnowsza wystawa malarstwa w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych prezentująca obrazy jeszcze z czasów studenckich oraz te które namalowałem na początku roku 2023 przyczyniła się do zadawania fundamentalnych pytań przeciętnemu odbiorcy sztuki. To znaczy: Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Oraz dała impuls do zachwytu nad niesamowitością istnienia.