Spektakl poetycki „Korepetycje z Tuwima – część pierwsza: MIŁOŚĆ”

Ośrodek Działań Artystycznych oraz Pracownia Monodramu O’Tinker’s Bar zapraszają na spektakl poetycki

Korepetycje z Tuwima, część pierwsza: MIŁOŚĆ

w reżyserii Agnieszki Pisarek

24. marca 2013, godz. 18:00

ODA, ul. Dąbrowskiego 5

WSTĘP WOLNY
Spektakl „Korepetycje z Tuwima, część 1: MIŁOŚĆ” to wspólny projekt teatrów O’Tinker’s Bar i O’Tinker’s Bistro, przygotowany z okazji Roku Juliana Tuwima. Aktorki podejmują w nim próbę zmierzenia się kobiet z tekstami napisanymi przez mężczyznę.

Jest to opowieść pięciu różnych głosów, mówiących słowami poety.
Wzajemne przenikanie wspomnień, żalów, wyznań, tworzy całość obrazu różnych odcieni miłości, kreślonego przez pięć kobiet (a może jednej kobiety?).
Każda z nich ukazuje inne podejście do uczucia, reprezentuje inne potrzeby i pragnienia.
Niejednokrotnie powodem ich przemyśleń staje się pojawiający ciągle mężczyzna (i znów – jeden i ten sam, czy wielu?), który wciąż na nowo miesza im w głowach…

Reżyseria: Agnieszka Pisarek

Występują:
– Justyna Dajcz
– Justyna Markowiak
– Joanna Sidowska
– Katarzyna Skura
– Malwina Skura

O’Tinker’s Bar (Teatr Progresywny) i O’Tinker’s Bistro (Teatr Poszukujący) to dwie grupy amatorskie grupy teatralne działające przy ODA w Piotrkowie, prowadzone i reżyserowane przez Agnieszkę Pisarek. O’Tinker’s Bar jest grupą zaawansowaną, występującą na piotrkowskich scenach już od listopada 2010 roku a jej (zmienny) skład stanowią głównie licealiści i studenci. O’Tinker’s Bistro natomiast jest grupą młodszą, spotykającą się od października 2012 roku, a jej trzon stanowią gimnazjaliści, wyłonieni podczas majowych warsztatów aktorskich. Oba teatry charakteryzują się poszukiwaniem alternatywnych form wyrazu, łączeniem szeroko pojętej sztuki teatralnej z innymi formami artystycznej ekspresji, eksperymentami z formą i sposobem wypowiedzi, a przede wszystkim – budowaniu trwałych więzi pomiędzy ich członkami.