Spotkanie autorskie z Grzegorzem Zygierem „Wokół percepcji widzenia”

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Zygierem – autorem aktualnej wystawy TWOONE NEXT.

„Wokół precepcji widzenia”
26 czerwca 2021, godz. 16:00
ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski.

Grzegorz Zygier – fotograf, performer, artysta wideo, w ZPAF od 1987 roku, absolwent Politechniki Krakowskiej. Od 1981 do 1982 roku należał do Grupy Twórczej SEM, w latach 1982-88 związany z ruchem artystycznym Kultura Zrzuty oraz niezależnymi pismami „Tango” i „Hali Gali”. Uczestnik i dokumentalista zdarzeń, artystycznych spotkań i plenerów: Teofilów, Nieme kino, Pozdrawiamy urzędników sztuki, Festiwal Sztuki Potrzebnej, itd. W 1990 roku wspólnie z Adamem Rzepeckim i Katarzyną Pochrzęst założył formację „Stacja Pi. Stacja” działającą w zakresie teatru, wideo, performansu, znaną m.in. ze spektakularnych wystąpień podczas Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. W  2002 roku powrócił do fotografii analitycznej i konceptualnej realizowanej w cyklach Twoone.

W 1988 roku otrzymał stypendium twórcze Miasta Krakowa, a w  2009 roku stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.