Dwudniowe warsztaty performance dla dzieci

Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na odbywające się w ramach Zadymy Artystycznej 2013

Warsztaty performance dla dzieci w wieku 7-12 lat

21 lutego godz. 11:00 – 15:00 i 22 lutego godz. 14:00 – 18:00

ODA, ul. Sieradzka 8

Najmłodszym piotrkowianom ODA proponuje cykl działań zawierających część praktyczną mającą na celu poprzez proces twórczy, zabawę i wyobraźnię poznać własności przestrzeni, czasu, materiałów a także rozwijanie własnych umiejętności i zainteresowań.

Dr Łukasz Guzek, historyk sztuki: „Trzeba mieć talent, żeby tworzyć – to prawda. Tyle, że sztuka współczesna umożliwia realizację rozmaitych talentów. Każdy jest utalentowany i może dać temu wyraz w sztuce. Nie jest utalentowany jedynie ten, kto potrafi poprawnie rysować i malować. Wiele mediów i formuł artystycznych stoi otworem dla każdej psychiki, charakteru. Wyjątkowość performance polega na szczególnej otwartości tej formuły, w której jest miejsce na każdy talent. Trzeba tylko znaleźć drogę do jego wyrażenia.”

Janusz Bałdyga, artysta: „Brak ścisłych definicji sytuuje Performance na marginesie edukacji artystycznej. Warsztat daje możliwość poznania podstawowych elementów zjawiska, jakim jest Performance, w oparciu o własne działania i innych. W warsztatach bardzo widoczne są elementy Performance. Trzeba wziąć pod uwagę, że w warsztatach uczestnik staje się Performerem własnego działania. Performance prowadzi do pobudzenia źródeł związanych z własną osobą, ze swoją historią, swoimi przeżyciami i intencjami. Właśnie warsztaty pomagają znaleźć „Ja” poprzez oderwanie się od swoich ról dnia codziennego. Dzięki Performance uczestnik tworzy swoją ceremonię, swój rytuał, dzięki temu w tego typu działaniach warsztatowych, indywidualnie ważną staje się jednostka ludzka.”

Zajęcia poprowadzi Julia Kurek, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby specjalność Intermedia u Ad. II stopnia Wojciecha Zamiary. Obecnie doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa.

Zgłoszenia można dokonywać do 20 lutego drogą mailową: bwa@post.pl lub telefoniczną: 44 649 52 64 i 606 23 50 90.