Warsztaty plastyczne: „ILUSTRACJA NIEZALEŻNA”

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału

Warsztaty plastyczne
„ILUSTRACJA NIEZALEŻNA”

dla osób indywidualnych
prowadzenie artystka plastyk dr hab. Joanna Wiszniewska-Domańska

18 czerwca 2022, od godz.: 14:00,
Galeria ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 786 042 762. Koszt udziału w warsztatach: 10 zł/os.

Warsztaty odbywają się w ramach Festiwalu „Pomiędzy słowem a obrazem – PRZEJŚCIA”.

Warsztaty są rozwinięciem twórczym wystawy prezentowanej w Galerii Ośrodka na ul. Sieradzkiej 8. Dotykają zarówno zagadnień związanych z ilustracją, jak również poruszają zagadnienia dotyczące myślenia kreatywnego. W ramach zajęć uczestnicy będą tworzyć własne ilustracje, korzystając z doświadczenia Joanny Wiszniewskiej Domańskiej.


Joanna Wiszniewska-Domańska urodziła się w Łodzi gdzie mieszka i pracuje do dziś.  Zajmuje się rysunkiem, grafiką , ilustracją, książką artystyczną i sztuką papieru. Dyplom PWSSiP w Łodzi 1972r./obecnie ASP/ , Doktorat  /2001r/  i  Habilitacja /2005r./ na ASP /obecnie Uniwersytet Artystyczny/ w Poznaniu.

Ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych w Polsce, Hiszpanii, Danii, Szwecji, Niemczech, udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce, Hiszpanii, Francji, Japonii i Kanadzie. Prace w zbiorach: Biblioteki Narodowej w Warszawie , Muzeum Sztuki w Łodzi , Muzeum Eugenio Granell w Hiszpanii , Muzeum of King St. Stephan w Shekesfehever na Węgrzech, Biblioteki Uniwersytetu Artystycznego w Tokio , Muzeum Papiernictwa w Dusznikach – Zdroju, Galerii Miejskiej w Łodzi ,  Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, oraz wielu innych kolekcjach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą.