Warsztaty plastyczne – jesień 2018

WARSZTATY PLASTYCZNE W OŚRODKU DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH

WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Program warsztatów jest uzupełnieniem szkolnej edukacji o formy, na które często brakuje miejsca w planach pracy. Adresowany jest do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach edukacji. Mogą z nich również korzystać grupy osób dorosłych.

Zajęcia opierają się o kalendarz wystaw prezentowanych w obu galeriach Ośrodka Działań Artystycznych. Odbywają się w okresie od września 2018 do czerwca 2019. Prowadzone są przez profesjonalnych artystów plastyków.

Proponujemy następujące formy zajęć:

 

1.Lekcja w Galerii.

Uczestnicy odkrywają tajniki pracy Galerii Sztuki. Poznają sekrety powstawania dzieł sztuki. Uczą się w jaki sposób pokazywać swoje prace. A wszystko to na podstawie wystaw współczesnych artystów aktualnie prezentowanych w Ośrodku Działań Artystycznych.

Czas trwania około 45 minut.  Koszt 2 zł.

Wymagane wcześniejsze umówienie grupy.

 

2.Warsztaty tematyczne związane z aktualnie prezentowaną wystawą.

Odkrywaniu różnorodności postaw artystycznych towarzyszy praktyczne poznanie warsztatu plastycznego przybliżającego idee i techniki prezentowanych prac. Prowadzący zajęcia dobiorą tematykę warsztatów, metody pracy oraz media i techniki plastyczne tak, by odpowiadały potrzebom uczestników i pobudzały ich aktywność twórczą.

Czas trwania do 90 minut. Koszt: 5 zł. Wymagane wcześniejsze umówienie grupy.

 

TERMINY WARSZTATÓW

 

18 – 21 WRZEŚNIA

Asambalage na 100 lecie – warsztaty malarskie

Warsztaty malarskie bazujące na arcydziełach malarstwa polskiego polegających na ich omówieniu i wykonaniu malarskiej interpretacji dzieła.

 

 

 

16 – 19 PAŹDZIERNIK
23 – 26 PAŹDZIERNIK LISTOPAD

Filary Niepodległości – rysunek malarstwo instalacja

Warsztaty nawiązujące do tegorocznych obchodów 100-lecia niepodległości i mają za zadanie uświadomić uczestnikom czym jest dla nich niepodlegóść i podjąć próbę przełożeniate tego na jężyk plastyczny.

Warsztaty zakończone wystawą. Wernisaż 16 Listopada

 

 

20 – 23 LISTOPAD

Pierwsza i ostatnia – Linia – rysunek obiekt

Warsztaty rysunkowe mające na celu ukazać bogactwo środków wyrazu

najstarszej a zarazem najprostszej techniki plastycznej. W ramach zajęć będą pokazane próby ukazania wyjścia rysunek w przestrzeń i stworzenia prostych instalacji.

 

 

 

11 – 15 GRUDNIA

Anioły Agnieszka Kiełkiewicz – Kolaż

Tradycyjne warsztaty z kolażu mające ukazać siłę oddziaływania na naszą wyobraźnię znaku, oraz jak duży wpływ na odbiór ma sposób jego wykonania. Warsztaty inspirowane są pracami Agnieszki Kiełkiewicz.

 

 

 

3.Warsztaty tematyczne

Zajęcia dotyczą wybranych zagadnień plastyków zaproponowanych przez zamawiającego mogą dotyczyć koloru, faktury, kontrastu, kompozycji, grafiki, ornamentu, martwej natury, pejzażu, portretu. Propozycja skierowana jest głównie do uczniów gimnazjów i liceów oraz starszych klas szkół podstawowych. Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny.

Czas trwania do 90 minut. Koszt: 5 zł.

 

PROPOZYCJE TEMATÓW

1. Monotypia

Warsztaty ukazujące możliwości technik graficznych na podstawie prezentacji oraz w sposób praktyczny ukazuje specyfikę monotypii.

 

 

2.Obraz muzyki – warsztaty malarskie

Warsztaty ukazujące powiązania tych dwóch dyscyplin sztuki. Polegające na wykonaniu malarskiej interpretacji zaproponowanego utworu muzycznego.

 

3. Martwa natura – poligon malarski

Zajęcia malarski ukazujące tradycyjny warsztat artysty malarza oraz problemy plastyczne, jakie stawia przed twórcami martwa natura, czyli prawdziwy poligon malarski.

 

4. Rysując metalem

Warsztaty ukazujące historie i możliwości jednego z najstarszych i najpopularniejszych narzędzi artystycznych, jakim jest ołówek.

 

5. Malarstwo z szablonem.

Warsztaty malarskie ukazujące kontrasty, jakie można uzyskać stosując różne techniki nakładania farby. W warsztatach wykorzystywane są gotowe szablony oraz spraye.

 

 

WARSZTATY DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

 

Otwarta pracownia już od 5 września

Ośrodek Działań Artystycznych pragnie udostępnić jedną ze swych przestrzeni, osobom pragnącym rozwijać swoje pasje twórcze. W każdą środę w godzinach 14-18 będzie można korzystać z pracowni (liczba miejsc ograniczona).

Praca pracowni podzielona będzie na cykle miesięczne poświęcone różnym zagadnieniom plastycznym.

 

Koszt uczestnictwa 50zł miesięcznie.

Zapisy w ODA ul Dąbrowskiego 5.   

Termin do uzgodnienia

 

Urodziny w Galerii Sztuki

 Nowość. Bazujących na bogatym doświadczeniu z zakresu prowadzenia warsztatów artystycznych, proponujemy Państwu zorganizowanie niezapomnianych urodzin w galerii.

Terminy i koszty do uzgodnienia.

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8). Dokładne terminy i godziny każdorazowo ustalają opiekunowie zgłaszający grupy. Uczestnictwo w zajęciach może być jednorazowe i zapisanie grupy nie obliguje do uczestnictwa w ciągu całego roku szkolnego. Odpłatność za zajęcia obejmuje opiekę merytoryczną i potrzebne materiały plastyczne.

Szczegółowych informacji udziela Pan Andrzej Hoffman od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 14:00, pod nr tel. 44 649 52 64.

 

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim

  1. Dąbrowskiego 5, tel. 44 733 93 88, oda@odaart.pl;
  2. Sieradzka 8, tel. 44 649 52 64, bwa@post.pl

 

www.odaart.pl, www.facebook.com/galeria.oda

Galeria czynna: wtorek – piątek 10:00 – 18:00; sobota 12:00 – 18:00; niedziela 14:00 – 18:00.

Ceny biletów: normalny – 2 zł, ulgowy – 1 zł.