Warsztaty plastyczne – sezon 2017/2018

WARSZTATY PLASTYCZNE W OŚRODKU DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH

WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Program warsztatów jest uzupełnieniem szkolnej edukacji o formy, na które często brakuje miejsca w planach pracy. Adresowany jest do dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach edukacji. Mogą z nich również korzystać grupy osób dorosłych.  Zajęcia opierają się o kalendarz wystaw prezentowanych w obu galeriach Ośrodka Działań Artystycznych. Odbywają się w okresie od września 2017 do czerwca 2018. Prowadzone są przez profesjonalnych artystów plastyków.

Proponujemy następujące formy zajęć:

1 Lekcja w Galerii

Uczestnicy zapoznają się z pracą Galerii Sztuki. Poznają tajniki powstawania dzieł sztuki. Uczą się jak pokazywać swoje prace. A wszystko to na podstawie wystaw współczesnych artystów aktualnie prezentowanych w Osrodku Działań Artystycznych.

Czas trwania od 45 minut.  Koszt 2 zł.

Wymagane wcześniejsze umówienie grupy.

2 Warsztaty tematyczne związane z aktualnie prezentowaną wystawą.

Odkrywaniu różnorodności postaw artystycznych towarzyszy praktyczne poznanie warsztatu plastycznego przybliżającego idee i techniki prezentowanych prac. Prowadzący zajęcia dobiorą tematykę warsztatów, metody pracy oraz media i techniki plastyczne tak, by odpowiadały potrzebom uczestników i pobudzały ich aktywność twórczą.

Czas trwania do 90 minut. Koszt: 5 zł.

Wymagane wcześniejsze umówienie grupy.

TERMINY WARSZTATÓW:

 • 23 – 26 PAŹDZIERNIK
  Litość i trwoga – warsztaty malarskie

Spotkały się nad brzegiem sztuki. Czyli kilka słów o tym po co nam sztuka i co to jest personifikacja. Warsztaty malarskie bazujące na wystawie przygotowanej przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Uczestnicy będą wykonywać portrety ukazujące litość i trwogę.

 • 13 – 17 LISTOPAD
  Bramy światów – malarstwo kolaż

Warsztaty nawiązujące do wystawy Pierwsza Linia. Tegoroczna edycja tych warsztatów będzie ukazywać możliwości wykorzystania w malarstwie gotowych elementów. Przekształcania ich i zmienianiu ich znaczenia.

 • 11 – 15 GRUDNIA
  Znaki i tajemnica – malarstwo

Tradycyjne warsztaty malarskie mające ukazać siłę oddziaływania na naszą wyobraźnię znaku, oraz jak duży wpływ na odbiór ma sposób jego wykonania. Warsztaty inspirowane są Malarstwem Magdy Lary.

3 Warsztaty tematyczne

Zajęcia dotyczą wybranych zagadnień plastyków zaproponowanych przez zamawiającego mogą dotyczyć koloru, faktury, kontrastu, kompozycji, grafiki, ornamentu, martwej natury, pejzażu, portretu. Propozycja skierowana jest głównie do uczniów gimnazjów i liceów oraz starszych klas szkół podstawowych.

Zajęcia mają charakter teoretyczny i praktyczny.

Czas trwania do 90 minut. Koszt: 5 zł.

PROPOZYCJE TEMATÓW:

 • Monotypia

Warsztaty ukazujące możliwości technik graficznych na podstawie prezentacji oraz w sposób praktyczny ukazuje specyfikę monotypii.

 • Obraz muzyki – warsztaty malarskie

Warsztaty ukazujące powiązania tych dwóch dyscyplin sztuki. Polegające na wykonaniu malarskiej interpretacji zaproponowanego utworu muzycznego.

 • Martwa natura – poligon malarski

Zajęcia malarski ukazujące tradycyjny warsztat artysty malarza oraz problemy plastyczne, jakie stawia przed twórcami martwa natura, czyli prawdziwy poligon malarski.

 • Rysując metalem

Warsztaty ukazujące historie i możliwości jednego z najstarszych i najpopularniejszych narzędzi artystycznych, jakim jest ołówek.

 • Malarstwo z szablonem

Warsztaty malarskie ukazujące kontrasty, jakie można uzyskać stosując różne techniki nakładania farby. W warsztatach wykorzystywane są gotowe szablony oraz spraye.

WARSZTATY DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

Otwarta pracownia

Inauguracja działalności 5 października

Ośrodek Działań Artystycznych pragnie udostępnić jedną ze swych przestrzeni, osobom pragnącym rozwijać swoje pasje twórcze. W każdą środę w godzinach 15-18 będzie można korzystać z pracowni (liczba miejsc ograniczona).
Praca pracowni podzielona będzie na cykle miesięczne poświęcone różnym zagadnieniom plastycznym.
Pierwsze spotkanie (5 października darmowe) połączone z konsultacjami.

Koszt uczestnictwa 50zł miesięcznie.
Zapisy w ODA ul Dąbrowskiego 5.

Urodziny w Galerii Sztuki

Nowość. Bazujących na bogatym doświadczeniu z zakresu prowadzenia warsztatów artystycznych, proponujemy Państwu zorganizowanie niezapomnianych urodzin w galerii.
Terminy i koszty do uzgodnienia.

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8). Dokładne terminy i godziny każdorazowo ustalają opiekunowie zgłaszający grupy. Uczestnictwo w zajęciach może być jednorazowe i zapisanie grupy nie obliguje do uczestnictwa w ciągu całego roku szkolnego. Odpłatność za zajęcia obejmuje opiekę merytoryczną i potrzebne materiały plastyczne. Szczegółowych informacji udziela Pan Andrzej Hoffman od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 14:00, pod nr tel. 44 649 52 64.