Wirtualna wystawa uczestników Otwartej Pracowni ODA: „Gdy maluję to…”

Wystawa wirtualna uczestników Otwartej Pracowni ODA

Gdy maluję to…

Uczestnicy:

Ania Gordon, Barbara Mazerant, Elżbieta Wiśniewska, Jadwiga Popowska, Robert Jasnowski

 

– Ania Gordon –

Gdy maluję to świat staje się pełnią barw.

 

– Robert Jasnowski –

Gdy maluję to wiem że jeszcze dużo mi brakuje do tego żeby być dobrym, ale najważniejsze to czerpać z tego radość i satysfakcje. Pomimo małego doświadczenia nadrabiam to zapałem i dążeniem do samodoskonalenia,
Pomimo prac które przedstawię lubię eksperymentować z farbami, różnymi materiałami i dochodzi do tego jeszcze drewno, czasami efekt przerasta moje wyobrażenia i z tego jestem najbardziej dumny.

 

– Barbara Mazerant –

Gdy maluję to widzę więcej kolorów w moim życiu i zapominam o wirusie w koronie.

 

– Jadwiga Popowska –

Gdy maluję to pragnę dzielić się z osobami, które oglądają moje obrazy spokojem i radością, jaką daje mi tworzenie.

 

– Elżbieta Wiśniewska –

Gdy maluję to jest fajnie.

 

 

Otwarta pracownia

Otwarta pracownia to miejsce spotkań, wymiany myśli, kształtowania dobrego smaku o walorach czysto artystycznych. Wymiana doświadczeń, czy próba znalezienia odpowiedzi dlaczego, po co, są jednymi z najistotniejszych aspektów wizyt uczestników.
Najważniejszą rolą, jest wprowadzanie, rozwijanie i pogłębianie zdobytych doświadczeń w eksploatowaniu procesu twórczego na szerokim polu. Wykorzystywane są rozmaite techniki artystyczne, przy jednoczesnym udziale wiedzy z historii sztuki.
Uczestnictwo w plenerach w celu poznawania historii miasta czy smakowanie okolicznych pejzaży należą do szczególnych punktów ożywienia umysłów zgromadzonych gości. Wyprawy mają na celu utrwalanie rodzimego krajobrazu od zapomnienia oraz zgłębiania wiedzy na temat tradycji narodowych.
Przestrzeń dostępna dla wszystkich tych, którzy poprzez zainteresowania wyjątkową wrażliwością na naturę, drugiego człowieka, oraz dzieło sztuki są w stanie zbudować własny potencjał w dokonaniach artystycznych.
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym pracownia kontynuuje również swoją działalność on-line, w postaci warsztatów, konsultacji artystycznych, organizowania wystaw, oraz rozmaitych akcji artystycznych na potrzeby przestrzeni wirtualnej. Stały kontakt z uczestnikami pozwala na budowanie kolejnego oblicza pracowni.
To miejsce o wyjątkowej wrażliwości na aspekt twórczych realizacji oraz chęć konfrontacji z samym sobą. To w końcu budowanie własnego oblicza, szerokiego spojrzenia na otaczający świat i kreowania przyszłych wartościowych pokoleń.