Wystawa dyplomów studentów Katedry Intermediów ASP w Krakowie

Wernisaż wystawy
3. 02. 2012 r., godz. 18:00
Galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5
Wystawa czynna do 26.02.2012r.
w obu galeriach ODA, przy ul. Sieradzkiej 8 oraz ul. Dąbrowskiego 5

3 lutego w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim otwarta zostanie wystawa studentów i absolwentów Katedry Intermediów krakowskiej ASP.

Zaprezentowane prace to wybór realizacji powstałych jako dyplomy licencjackie w latach 2010 i 2011.

Zobaczyć będzie można jedne z pierwszych dyplomów katedry, która istnieje od 2007 roku. Są to prace reprezentatywne dla dyscyplin, którymi zajmują się młodzi artyści. Będzie ich ośmioro: Przemysław Branas, Jakub Garścia, Justyna Górowska, Adam Gruba, Michał Hyjek, Szymon Nowak, Łukasz Roth, Jacek Złoczowski.

W Galerii przy ul. Dąbrowskiego zobaczymy projekty, na które składają się instalacje wideo, obiekty, instalacja interaktywna czy szczególne połączenie designu z performance.

Tajemnica mandragory, próba wizualizacji duszy, wirtualny spacer, to niektóre z wyzwań, z którymi postanowili zmierzyć się swoją sztuką twórcy.
W Galerii przy ul. Sieradzkiej zaprezentowane zostaną: wideo art – film z pogranicza sztuki i snowboardu, instalacja powstała jako archiwum działalności performerskiej oraz projekcja opierająca się na tzw. wideo mapowaniu czyli wzajemnym dopasowaniu i przenikaniu się obrazu z architekturą.

Twórcy – pomimo wykorzystywania nowych, dostępnych technik zapisu i projekcji wideo, komputerowego przetwarzania obrazu czy danych – swoimi pracami starają się odpowiadać na uniwersalne pytania przekraczające świat intermedialnych konstrukcji. Zapraszamy do odczytania tych odpowiedzi.

Więcej o działalności artystów biorących udział w wystawie jak i o całej Katedrze Intermediów dowiedzieć się można na stronie: http://imedia.asp.krakow.pl

Kurator dr Mariusz Front

Artyści: Przemysław Branas, Jakub Garścia, Justyna Górowska, Adam Gruba, Michał Hyjek, Szymon Nowak, Łukasz Roth, Jacek Złoczowski.