Wystawa Jubileuszowa Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery serdecznie zapraszają na otwarcie

Wystawy Jubileuszowej Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia

która będzie również inauguracją

Piotrkowskiego Miesiąca Fotografii

wernisaż:

11. kwietnia 2014, godz. 19:00, ODA, ul. Sieradzka 8

wystawa będzie otwarta do 4. maja 2014 r.

 

Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na zbiorczą wystawę członków Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery, wystawę podsumowującą i przedstawiającą nasze fotograficzne dokonania.

Piotrków Trybunalski nie ma większych tradycji fotograficznych. Jedyną osobą znaną szerzej w Polsce i świecie pozostaje Marian Gadzalski – niezwykły autor fotografii i portretów koni. W okresie do II Wojny Światowej aktywność na polu fotografii przejawiali nieliczni właściciele zakładów fotograficznych, wychodząc niekiedy poza zlecenia swoich klientów, dokumentowali miasto i zmiany w nim zachodzące, dzięki czemu możemy teraz spojrzeć w przeszłość. To fotograficzna kapsuła czasu.
Nasze Stowarzyszenie powstało w 1994 roku, praktycznie „od zera”. Byliśmy nikomu nieznani, szczególnie w środowiskach kultury, na opinii których zależało nam najbardziej. Mijały lata, z czasem „Fcztery” dojrzewało, by ukończyć 20 lat.

Znają nas już Państwo z licznych wystaw cyklicznych, jak „Piotrków i Piotrkowianie”, wystaw poplenerowych i dorocznych Towarzystwa, jak też wystaw indywidualnych naszych członków. Dokumentowaliśmy i twórczo rozwijaliśmy, nadając nowe spojrzenie na historię Piotrkowa Trybunalskiego, w realizacjach niemal monumentalnych wystaw w „Galerii Bezdomnej” w Starym Areszcie w 2006 r., czy też w Zamku Królewskim z widowiska plenerowego „Sąd nad Krzysztofem Arciszewskim” w 2011 r.

22 autorów i ponad 60 zdjęć będzie opisywać nasze fotograficzne fascynacje. Mamy nadzieję zainteresować Państwa naszymi pracami.

Serdecznie zapraszamy w piątek 11 kwietnia 2014 r. o godzinie 18:00 do sali ODA przy ul. Sieradzkiej 8, na wernisaż naszej Jubileuszowej Wystawy.

Zarząd Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery